• Školský klub detí

•

Neodmysliteľnou súčasťou  práce na škole je aj činnosť školského klubu, ktorý navštevujú žiaci 1.,2.,3.,4., ročníka. Venujeme  sa im v čase od:11.25 do16.00 hod.  Je zameraná hlavne na prípravu na vyučovanie – čítanie a písanie domácich úloh. Veľká pozornosť sa venuje aj záujmovej činnosti. Snaha prinášať do svojej práce nové a zaujímavé prvky i formy, štúdiom  a práce s ITK.

Do týždenných plánov sú zaradené všetky výchovné zložky, ktoré sa pravidelne striedajú a prelínajú.

V spoločensko-vednej záujmovej činnosti sa  deťom vštepujú základy disciplíny, formuje v deťoch národné povedomie. Zameriavame  sa na zdravotnú prípravu, protipožiarnu ochranu. V prírodovedno - enviromenálnej činnosti  sa vedú deti k ochrane a tvorbe životného prostredia. Získavajú vedomosti a zručnosti o prírode.  Prínosom sú rôzne Ekohry a hry . V esteticko-výchovnej záujmovej činnosti učia sa  deti kultivovane vyjadrovať, vystupovať na verejnosti a reprezentovať školu. Deti sa snažia  vnímať a prežívať krásu okolo seba. V pracovno-technickej záujmovej činnosti sa rozvíja tvorivosť detí, formujú  základné pracovné zručnosti, návyky a schopnosti, aby  pochopili význam techniky ako zložky ľudskej kultúry. Svojimi prácami prispievajú k celkovej výzdobe tried.

V telovýchovnej, zdravotnej , športovej  záujmovej činnosti a rekreačnej činnosti pozitívne vplývať na rozvoj duševného a fyzického zdravia, rozvíjať všestrannú pohybovú aktivitu.

V príprave na vyučovanie sa zvýšená pozornosť venuje  úrovni a technike čítania, čítania s porozumením, k cieľavedomej práci s knihou. Deti sa  vedenú k samostatnosti pri písaní domácich úloh, využíva sa individuálny prístup. Využívame aj najmodernejšiu techniku.

Školskom klube detí sa snažíme, aby sa deti  cítili veľmi dobre, naučili  sa spoločne pracovať, hrať sa a pomáhať si jeden druhému, Najdôležitejšie je, aby boli spokojný aj rodičia.

Náš školský klub ponúka:

bezpečný a priateľský priestor, otvorenosť a toleranciu,  nestresujúce, estetické prostredie,

rozmanitý program, aktivity rozvíjajúce kreativitu, činnosti podporujúce tímovú prácu,

podporu iniciatívy, nápaditosti a samostatnosti.