• Školský špeciálny pedagóg

Mgr. Helena Jendrálová

Konzultačné hodiny pre rodičov: Streda 13:00 - 14:00

Kontakt: helena.antasova@gmail.com

Úlohy školského špeciálneho pedagóga:

•  Pracovať so žiakmi
        individuálne : špeciálno-pedagogické cvičenia zamerané na zmiernenie negatívneho vplyvu vývinových porúch učenia, rozvoj oslabených funkcií podľa záverov z vyšetrení,(nácvik správnej techniky čítania, synteticko - analytická metóda, cvičenia na rozvoj priestorového vnímania, rozvoj zrakového a sluchového vnímania, cvičenia na rozvoj pozornosti, ...)

-zabezpečovanie špeciálno-pedagogického servisu žiakom so ŠVVP a MR, s ktorými špeciálny pedagóg pracuje v pravidelných intervaloch,

- diagnostické sledovanie detí s problémami v učení (po upozornení triedneho učiteľa).

• Spolupracovať s učiteľmi
        - spolupráca s triednym učiteľom a ostatnými vyučujúcimi pri práci so žiakmi so ŠVVP,

- pri tvorbe individuálneho vzdelávacieho programu a pri  úprave obsahu učiva v konkrétnom predmete,

- priebežné konzultácie s učiteľmi o zvolenom postupe a napredovaní žiaka vo vyučovaní,

- zmena foriem a metód pri vyučovaní  žiakov so ŠVVP (iná forma skúšania a overovanie vedomosti, iná stupnica hodnotenia, ...),

- poskytnutie učiteľom odporúčanú odbornú literatúru, platnú legislatívu ...

Spolupracovať s rodičmi:
        - v dohodnutom termíne individuálne konzultácie,

- usmerňovať rodičov, ako pracovať s dieťaťom so ŠVVP,

- informácie rodičom, aké majú práva, ale aj povinnosti pri začlenení žiakov so ŠVVP (nutnosť pravidelnej a systematickej prípravy na vyučovanie).

Spolupracovať  s poradenskými zariadeniami
        - po dohode so špeciálnym pedagógom poradenského zariadenia - priama konzultácia s poradenským zariadením.