• Medzinárodný deň eura

• Za Medzinárodný deň eura bol Európskou úniou vyhlásený 24. september. Dnes si žiaci našej školy tento deň pripomenuli rôznymi aktivitami.

• PRÍBEH HUDBY

• Žiaci našej školy sa dnes zapojili do streamového koncertu pod názvom – PRÍBEH HUDBY – SLOVENSKÁ HUDBA. Spoznávali našich hudobných skladateľov a ich diela v prvej časti unikátneho koncertu o slovenskej klasickej hudbe. Štátna filharmónia Košice, Bratislavský chlapčenský zbor, sólisti, dirigent a moderátor Gabriel Rovňák ml. boli zárukou pútavého a dynamického programu, ktorý, aj napriek náročnejšej téme, zaujal žiakov a pomohol im odhaliť významnú súčasť našej kultúrnej identity. Na koncerte zaznela svetová premiéra skladby slovenskej skladateľky Haimoni Balgavej. Aj my svojou účasťou na koncerte sa pokúsime o zisk SLOVENSKÉHO REKORDU v počte účinkujúcich pri uvedení skladby.

• POZVÁNKA NA RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

Vážení rodičia,

pozývame Vás na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 20. 09. 2022 (utorok) o 16.00 hod. v budove školy. Po skončení plenárneho rodičovského združenia budú prebiehať triedne rodičovské združenia. Vaša účasť na rodičovskom združení je potrebná.   Veríme, že si svoje povinnosti zariadite tak, aby ste sa mohli zúčastniť.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

• Účelové cvičenie - ochrana života a zdravia

• Dňa 09.09.2022 žiaci II. stupňa absolvovali teoretickú i praktickú časť účelového cvičenia- Ochrany človeka a prírody pod vedením pedagógov. Účelové cvičenie bolo zamerané na základné informácie a plnenie úloh.

Aktivity sa realizovali za krásneho počasia na turistickej vychádzke zo Starého Smokovca do Tatranskej Lomnice. Praktickú časť sme realizovali v prírode, pešo, kde sa žiaci učili ochrániť seba, prírodu a spoznávali nové dopravné značky.

• Didaktické hry - cvičenie v prírode

• Dňa 9.9.2022 žiaci 1. stupňa absolvovali didaktické hry v prírode. Našou úlohou bola orientácia v mieste školy a jej okolí, určenie svetových strán a pozorovali sme krásy prírody. Dopriali sme si dostatok čerstvého vzduchu a pohybu.

• Workshop - maľovanie na tričká a mramorovanie papierov

• Maľovanie na tričká a mramorovanie papierov je skutočne makačka, avšak s tipmi a trikmi od  lektorov súkromnej základnej umeleckej školy Fantázia to išlo oveľa ľahšie. Žiaci z workshopu odchádzali  s náložou informácií, novými skúsenosťami a originálnymi výrobkami.