• ❤️Milá babka, milý dedko!❤️

• Potešilo nás, že ste s nami strávili čas v našej škole dnes 27.10.2022. Vedeli ste, že: "Po slove „mama“ je slovo „babička“ najkrajšie na svete? Úsmev dedka je poklad, ktorý treba uchovať medzi najväčším bohatstvom?" Pevne veríme, že sa Vám u nás páčilo. Prajeme Vám hlavne veľa zdravia.

• Práca záchranárov

• Zdravie je to najcennejšie, čo človek má. Ale čo, ak oň prídeme vďaka chorobe či úrazu? Ako sa vo vážnej situácii zachovať? To sa dozvedeli žiaci 1. až 4. ročníka od najpovolanejších osôb - záchranárov z Popradu na besede dňa 24.10.2022. Záchranári žiakom porozprávali o svojej práci a učili ich pravidlá poskytovania prvej pomoci. Žiakom sa výklad a ukážky veľmi páčili. Snažili sa čo najviac zapamätať. Veď, kto vie, možno sa im to raz zíde.

• Perníková chalúpka

• Herci Spišského divadla opäť nesklamali. Svojimi hereckými výkonmi očarili štvrtákov i žiakov druhého stupňa. Moderné spracovanie rozprávky Perníková chalúpka malo čo povedať deťom aj dospelým. Ďakujeme za úžasný umelecký zážitok!

• Európsky deň jazykov

• Žiaci pripravili prehľad krajín Európskej únie a zistili, koľkými jazykmi hovoria občania únie, medzi ktoré patrí aj naša slovenčina.

• "Jeden malý krok"

• Dnes sme zažili projekciu filmu pod názvom "Jeden malý krok" pre staršie aj mladšie deti v technológii 360°. V špeciálnom rozkladacom stane, ktorý po nafúknutí nadobudol tvar kupoly - napodobňoval podmorský svet. Deti sa ponorili do sveta živočíchov, ktoré vzbudzujú obdiv či rešpekt už celé stáročia. Žiaci I. stupňa si pozrelu rozprávku, ktorá im priblížila život v oceáne. Žiaci II. stupňa získali prostredníctvom filmu informácie o koráloch.

• Svetový deň úsmevu

• Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na šírenie dobrej nálady, preto sa deviataci rozhodli potešiť a rozveseliť prváčikov a ostatných žiakov 1. stupňa vlastnoručne nakreslenými smajlíkmi.

• Európsky týždeň športu

• Celá škola sme sa zapojili do Európskeho týždňa športu. Deň sa niesol v znamení - KAŽDÝ POHYB SA RÁTA. Čakala nás prekážková dráha, florbalová štafeta, streľba na kôš, futbalová štafeta, hod granátom na cieľ, hod bedmintonovým košíkom, hod ringo kruhami na presnosť, veselá štafeta, slalom vo fúriku a skok vo vreci. Mali sme môžnosť zmerať si sily medzi triedami. Predviedli sme svoju rýchlosť, silu, vytrvalosť, odvahu a samozrejme fair play.

• Fotograf

• 10.10. 2022 bude na našej škole prebiehať fotenie. Bližšie informácie získate u triednych učiteľov.

• “Statočný krajčír”

• V stredu 28.9.2022 sa žiaci 1. až 6. ročníka zúčastnili na divadelnom predstavení “Statočný krajčír”. Veselý príbeh krajčírskeho majstra, ktorý “iba raz čapil, sedem ich zabil” nám zahrali herci z divadla Cililing z Prešova.